איטום נגד חדירת מים

מנהל איטום
0

אחת הבעיות הנפוצות בבתים רבים, ובמיוחד בבתים חדשים, הינה בעיית איטום לקוי של חלונות, וזאת כיוון שמים שנכנסים מהמסגרת של החלון עשויים להרטיב את הקירות הפנימיים ואף ליצור בעיות עם תריסים חשמליים, ופה כבר מדובר בבעיה של ממש לכלל הסיד, למראה הקיר ואף להרס משני לריהוט, ולו בעקבות בעיית עובש שעשויה להיווצר. כמו כן, מלבד בעיית רטיבות, גם ניתן לחוש חוסר נוחות אך ורק בשל משב רוח קריר אשר נכנס מבעד לחלון, ומי שחווה סיטואציה בה הוא יושב בסלון ביום חורף קריר ובמקום לחוש מוגן וליהנות מחום הבית הוא צריך לכבוש כובע כהגנה מפני הרוח שנכנסת פנימה – מבין כמה חשוב להשקיע עוד בשלב ההתקנה באיטום איכותי.

בחינה מקצועית

לאור כל זאת מי שסובל מבעיית איטום צריך להבין מהו מקור הבעיה, כאשר לרוב מדובר באחד משלושת התרחישים הבאים: עבודת האיטום הראשונית אינה מוצלחת, עבודת האלומיניום לוקה בחסר ולבסוף ייתכן שישנה בעיה בבידוד. אי לכך יש לשים לב על מה יש להקפיד בעת הרכבה של חלון, בין אם אתם המתקינים עצמם ובין אם אתם סה"כ הלקוחות שמבקשים לעקוב אחר מקצועיות המתקין. אם נתחיל, נציין שיש לבחון באיזה חומר איטום משתמשים, וזאת כי חומרי איטום שמבוססים על חומרים אקריליים (או לחלופין על סילקון) עשויים להיצמד כראוי לאלומיניום, אך יחד עם זאת הם אינם נצמדים כיאות לקיר עצמו, במיוחד אם הוא צבוע או עם טיח. מכאן שיש להקפיד על שימוש בחומרי איטום ייעודיים, איכותיים ואף שעמידים עבור כמה שנים טובות.

דגשים חשובים

בעת איטום נגד חדירת מים יש לוודא ששמים את חומר האיטום על קיר חף מצבע, ועל כן לא פעם המתקין צריך להשקיע זמן ולהוריד באופן עצמאי את הצבע, וזאת מבלי לפגום במראה הכללי, אלא באופן מוקפד ומסודר, ורק היכן שהחומר עתיד לבוא במגע עם הקיר. עוד ראוי לציין שישנם מצבים שעבורם לא יהיה מספיק להוריד רק את הצבע, אלא הם גם יצריכו לסלק כל שארית של חומר איטום קודם, ובנוסף בעת שלב האיטום יש לא רק להשקיע באיטום הסדקים שמתגלים (לרוב באופן אופקי למשקוף התחתון), אלא גם יש להקפיד שהאיטום יכלול לפחות כחמישים ס"מ מהיכן שהמשקוף נגמר.

חומרים אידאליים

חומרי האיטום ייבחרו בהתאם לסוג החיפוי החיצוני של הקיר. כך למשל עבור שפריץ צימנטי יש לבחור בחומר איטום שקוף העונה לשם המקצועי פוליסילוקסן. עוד נציין שיש להבדיל בין סדקים רחבים לצרים, כאשר גם סדקים צרים במיוחד יש לאטום כהלכה, ולו באמצעות החומר סילוקסן.

שלושת המסקנות

לאור כל זאת יש להסיק שני דברים חשובים: האחד שיש להתקין כראוי מראש את החלון, ולו על מנת למנוע בעיות עתידיות. שנית יש לפנות אל אנשי מקצוע שמראש בקיאים בתחום והם אינם ממהרים לסיים את העבודה או לחסוך בחומרים, ולבסוף ניתן להסיק שגם אם חברה אחת התקינה שלא כהלכה את החלון, עדיין ניתן למצוא לכך פתרון, ולו בדמות החומר הנכון ביותר ותשומת לב לפרטים מצד נותני שירות מקצועיים.

יש אל מי לפנות

יש להבין שלא פעם מתגלה בעיית איטום אשר דורשת מענה מידי, לא פעם מתגלה בעיית רטיבות אשר דורשת למצוא את מקור הפירצה כמה שיותר מוקדם ולא פעם אנשים מבקשים לוודא את איכות האיטום לפני שמתחילים לרדת הגשמים הראשונים, וזאת על מנת להימנע מעוגמת נפש ומנזק משני אשר עשוי להגיע לסכומים גבוהים. אי לכך טוב לדעת שניתן לפנות אל חברת "אלוני אלומיניום", ולו כיוון שמדובר בחברה שמתמחה בכלל העבודות אשר נוגעות לתיקון חלונות אלומיניום, כיוון שמדובר בחברה שיודעת להעניק שירותים משלימים, כיוון שמדובר בחברה שעושה שימוש בחומרים האיכותיים והמתאימים ביותר וכיוון שמדובר בחברה שזמינה סביב השעון, מקפידה על סטנדרים גבוהים, תשאיר אתכם עם טיפים חשובים, מחזיקה בעשרים שנות ניסיון ואף תעניק אחריות עבור טיב העבודה.