אם אתם חושבים על לקיחת משכנתא המאמר הזה הוא בשבילכם!

מנהל נדלן
0

בואו נודה בזה, אין דבר שמשמח ומלהיב יותר מהרגע שבו אנו חותמים על דירה משלנו; לא עוד מעבר בכל מספר שנים בגלל בעל דירה שהתהפך, לא עוד דירות ישנות ומתפרקות. החלטתם על לקיחת משכנתא בכדי להגשים את החלום ולהתקדם צעד נוסף בחייכם. עם זאת, לפני שמתחייבים למשכנתא כדאי לדעת כמה דברים בכדי להקטין אותה לסכום הרצוי, לבחור הרכב נוח שיאפשר לכם לעמוד בהחזרים ולעבור את המשכנתא בשלום.

לקיחת משכנתא למתקדמים

  • מהן היכולות הכלכליות שלי? – לפני לקיחת משכנתא יש לבחון את היכולות הכלכליות היטב; מהו ההון העצמי שברשותכם, האם הוא מספיק בכדי לממן את הנכס שעליו שמתם עין? זכרו שדירה ב-4 מיליון ש"ח היא לא עניין של מה בכך וההשתעבדות למשכנתא בסכומים גבוהים מידי עלולה לגבות מכם מחירים נפשיים.
  • אולי מגיע לכם סיוע? – משרד השיכון והבינוי מעמיד מחשבון זכאות לרשות אלו הזקוקים לסיוע בהשגת משכנתא. מה זה אומר? קריטריונים כגון מס' ילדים מתחת לגיל 18 לדוגמא או אפילו שירות צבאי, משמעותם שתהיו זכאיים לסיוע. שווה לבדוק את זה, כשמדובר בלקיחת משכנתא, כל עזרה תהיה מבורכת!
  • הוצאות נלוות – בדקו היטב מהן ההוצאות הנלוות למשכנתא, בכדי שתוכלו להתכונן לכך מבחינה כלכלית (וכפי שציינו קודם, גם נפשית). בדקו פרטים לגבי ביטוח משכנתאות, הוא יבטיח לכם שבמקרה בו תיפגע היכולת הכלכלית שלכם, הגוף המלווה יקבל את הסכום בהתאם לאותה פוליסת ביטוח.

מה שקובע הוא התמהיל

כל אדם שעומד בפני לקיחת משכנאת יודע שמה שקובע, הוא תמהיל ההלוואה. הוא מורכב מחלקים שונים, בהתאם למסלולי משכנתא שונים ויוכל להשתנות בהתאם לתנאי השוק הגמישים כל כך. מכיוון שלא כולנו נולדנו מבינים גדולים במשכנתאות, מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות שיסייע לכם לצאת מהמבוך הזה, המלא בכל כך הרבה מושגים שלא בטוח שאתם מכירים, בשפה שונה לחלוטין. בעזרת הידע הרב וההיכרות שלו עם עולם המשכנתאות, יבטיח שתבחרו בסופו של דבר בהצעה המתאימה ביותר לצרכים והדרישות שלכם.