באילו מקרים כדאי לבצע הקטנת חזה לגבר?

מנהל בריאות ויופי
0

“שדיים” אצל גבר הם תופעה נפוצה יותר מכפי שנהוג לחשוב. באופן טבעי גבר שמרגיש שהחזה שלו גדול מדי ביחס לגבר עלול לחוש מבוכה ולסבול מדימוי עצמי ירוד. בהתאם ישנם לא מעט גברים שנמנעים מחשיפה של החזה ובמקרים חמורים מוותרים גם על יחסים אינטימיים.

הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו – שבז’רגון המקצועי נקראת “גינקומסטיה” – הוא ניתוח. במסגרת הקטנת חזה לגבר מוסרת הרקמה המיותרת והחזה זוכה למראה מחמיא יותר.

כיצד מתבצעת הקטנת חזה לגבר?

הבסיס של הניתוח להקטנת החזה אצל גברים הוא שאיבה של שומן. אם לאחר פעולה זו עדיין נותרות רקמות של בלוטות שד מתחת לפטמה יבצע הכירורג הפלסטי כריתה שלהן. דרך נוספת לבצע הקטנת חזה לגבר היא באמצעות חתך בצד של החזה.

הניתוח אורך בין שעה לשעתיים ומתבצע בהרדמה כללית.

היערכות לקראת הקטנת חזה לגברים

כמו לקראת כל ניתוח פלסטי, גם לקראת הקטנת חזה אצל גבר נדרשות בדיקות רפואיות שונות וזאת על-מנת לוודא שאין בעיה שעלולה לפגום ביכולת ההתאוששות של הגוף לאחר ההליך הכירורגי. בדרך כלל יתבצעו בדיקות דם, א.ק.ג וצילום חזה. בחלק מהמקרים נדרשות גם בדיקות הורמונליות על-מנת לוודא שהגינקומסטיה אינה תוצר של הפרעה הורמונלית כלשהי.

דגש חשוב במיוחד הוא הפקסת עישון למשך לפחות 3 שבועות לפני הניתוח ופרק זמן דומה לאחריו – החומרים המזיקים שבסיגריות פוגמים ביכולתו של הגוף להתאושש ועלולים להוביל להצטלקות בולטת.

החלמה לאחר ניתוח גינקומסטיה

לאחר הניתוח להקטנת החזה בגבר נדרש אשפוז של מספר שעות (ולכל היותר יממה) ולאחריו מנוחה של 3-4 ימים. לפעילות גופנית ניתן לחזור אחרי כשבועיים. תופעות הלוואי העיקריות הן נפיחות מסוימת בחזה וכן רגישות באזור זה. כאב קל אפשרי גם הוא, וניתן להעלים אותו עם משככי כאבים. סיבוכים אפשריים הם פגיעה עצבית (בעיקר בפטמות), זיהום, דימום, א-סימטריה בחזה ופיגמנטציה בפטמות.

על-מנת לדעת באופן ודאי אם גם לכם מתאים ניתוח הקטנת חזה לגבר מומלץ למצוא כירורגי פלסטי בעל ניסיון רב בביצוע ניתוח ספציפי זה, ולהתקשר אליו לטובת לתיאום פגישת ייעוץ וקבלת מלוא המידע ספציפית לגביכם.