בחירת מעסה מקצועי

מנהל בריאות ויופי
0

בין שנבחר בספא ובין שנבחר בעיסוי פרטני, הרי שכלל החוויה תושפע בעיקר מן המיומנויות של המטפל. באופן טבעי שכל מעסה אשר נפקיד בידיו את גופנו, מיד ייתפס על-ידינו כבעל מקצוע. בפועל, המציאות מלמדת שלא כל מכון וקליניקה מקפידים על צוותי מעסים מקצועיים, דבר אשר עלול להתבטא או בעיסוי שאיננו אפקטיבי, ובמקרי קיצון חמורים יותר, אך בנזק ממשי למטופל.

כך שבין שאתם מחפשים להירגע עם עיסוי שוודי מקצועי, ובין שאתם ספורטאים שצריכים עיסוי מקצועי כחלק משגרת האימונים, הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא לדעת כיצד לברור נכונה ולמצוא את המעסה המקצועי שילווה אתכם ויספק לגופכם את המרגוע.

ראשית, מדוע אתם זקוקים לעיסוי?

לכל אדם יש את הסיבות משלו, ולכל אדם הסוגיה הבריאותית שלו. ישנם אלו שיחפשו אחר מעסה מקצועי לאור כאבים כרוניים כתוצאה מפציעה, ומנגד אלו שיבקשו לקבל עיסוי מקצועי כחלק מתרפיה להתמודדות עם חרדה.

על כן, הצעד הראשון שעליכם לעשות בבחירת המעסה המקצועי הוא לתור אחר איש מקצוע המתמחה נקודתית בסוגיה הבריאותית שאותה אתם חווים. כך לדוגמה, בעל הכשרה בעיסוי שוודי ייבדל ביכולותיו מאשר מטפל בעיסוי ספורטאים. זכרו תמיד כי המטפל שבחרתם מוכרח לענות באופן ישיר על הצרכים הייחודיים שלכם.

שנית, האם הנוחיות שלכם היא מעל הכול?

לאחר שהבנתם את יעדי העיסוי שלכם ואת שיטת העיסוי המתאימה, השלב הבא היא בחירת מעסה מקצועי שיענה במדויק על העדפותיכם – מיקום המפגש עצמו.

ישנם מעסים פרטיים אשר מתנים את העיסוי בכפוף להגעה אל הקליניקה שלהם. מנגד, ישנם מעסים אשר יכולים לתת שירות עד הבית כשהם הופכים את אחד מן החדרים לקליניקה ולו לאורך המפגש. אל הלבטים הללו נסו לשקלל נתונים שונים לרבות השוני שבאווירה – בעוד שקליניקה יכולה להעניק מעין אווירת ספא מזמינה, הרי שהפיכת הבית למקום העיסוי נתפסת על-ידי רבים כשונה.

לסיום, האם קיימת תעודה המעידה על ההכשרה?

למרבה הצער, וכמו ענפים מקצועיים רבים נוספים, לא כולם מחזיקים בהכשרות הנדרשות, ועל כן מוטב לבצע את הבדיקות הנדרשות באופן עצמאי.

אל תחושו שלא בנוח או מובכים כשאתם מתעקשים לברר אל מול המעסה המקצועי כי הוא אכן מחזיק בכל התעודות המקצועיות הנדרשות. זכרו כי בעל הכשרה בעיסוי שוודי הוא איננו מעסה שקיבל את ההכשרה הנדרשת לעיסוי ספורטאים. עמדו על זכותכם לראות את התעודות הנדרשות, ומעסה אשר מתעקש שלא לחשוף אותן, מוטב שידליק אצלכם נורה אדומה.

לסיכום

בין שאנו מחפשים אחר פינוק רגעי, ובין שאנו זקוקים לעיסוי מתוקף נסיבות רפואיות, חשוב להקפיד על בחירת מעסה מקצועי בלבד. עיסוי שנעשה ללא כל הכשרה קודמת, עלול להתברר כמזיק ואף להחמיר את מצבו הרפואי של הפציינט. היעזרו בקריטריונים שצוינו לעיל, והיו סמוכים ובטוחים כי העיסוי שתקבלו יענה על ציפיותיכם.