הדברים הקטנים שמשפיעים על מחיר הזמנת מנעולן

מנהל דלתות
0

כמו בכל תחום של בעלי המקצוע, גם בתחום המנעולנות לגורמים רבים, קטנים או גדולים, ישנה השפעה על המחיר הסופי של העבודה. אי הבנת הגורמים הללו או התחשבות בהם עלולה ליצור ויכוחים מיותרים או קצרים בתקשורת בין הלקוח ולבין המנעולן. לכן חשוב לחזות מראש את הבעיות הללו כדי למנוע מצב של אי נעימות. להלן כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

עלות חלקי חילוף

ישנם כל מיני חלקי חילוף שלא תמיד המנעולן טורח לדבר עליהם עם הלקוח כדי לא להעמיס עליו מידע מורכב מידי. מצד אחד עודף מידע מקצועי זה לא תמיד טוב. מצד שני, כאשר המידע הזה יוצר פערים בהבנה –  זאת בעיה רצינית. קחו למשל לדוגמא קפיץ שקיים במנגנון הנעילה, וקשור לידית, מדובר בקפיץ מיוחד שעלותו היא כמה מאות ₪ ואילו עלות ידית של פלדלת ( ידית פשוטה) היא כמה עשרות שקלים. וכשזה לא מוסבר ללקוח, הוא תוהה מדוע עבודה כזו יכולה לעלות לו כמה מאות שקלים. כלומר כמה מאות שקלים מעבר למצופה.

עלות העבודה עצמה

זה נכון שעלות ביקור מנעולן נעה בין 150-300 ₪ גם אם הוא לא תיקן שום דבר כי לא היה מה לתקן. אבל אין זה אומר שכל סוגי העבודות מתומחרות כך. למשל יכולה להיות עבודה של 200 ₪ ויכולה להיות עבודה של 500 ₪ לפני חישוב עלות חלקי חילוף. איך תדעו כמה אתם אמורים לשלם? תבדקו מחירוני מנעולנים לפחות ב 2 אתרים שונים. כך תדעו שלא עובדים עליכם.

תעריף לילה

חבר שלהם הזמין פורץ מנעולים בלילה וזה עלה לו 500 ₪ למשל. אתם הזמנת פורץ מנעולים לאותה העבודה ושילמתם 800. מה יכול להיות הגורם לפערי המחיר. מנעולן שלא לוקח תשלום נוסף על תעריף לילה לעומת מנעולן שמנצל את הזכות שלו לגבות מחיר יקר יותר. זה לגיטימי בשני המקרים. כך נוהגים בעלי מקצוע רבים.

התקנת צלינדר

עלות הצלינדר נקבעת לפי האיכות שלו. לכן ההבדל יכול להיות בפערים של מאות אחוזים. חשוב מאוד לבקש מהמנעולן שייתן לכם כמה שיותר אופציות לבחירה ושלא יתקין לכם צלינדר יקר או זול על דעת עצמו.