היתרונות המשמעותיים של צמנט בורד

מנהל איטום
0

צמנט בורד (Cement Board), שמוכרים גם בשם לוחות צמנט, הם תחליף מוצלח במיוחד לטיח, הן בקירות פנים והן בקירות חוץ. לוחות אלה מיוצרים מסיבי עץ וממלט, בהליך מבוקר, ומתאפיינים במספר יתרונות משמעותיים מאוד.

למה כדאי לעבוד עם לוחות צמנט?

יתרון בולט אחד של צמנט בורד הוא היותו ידידותי לסביבה. בעידן הנוכחי כבר ברור לכל שחומרים שמזיקים לכדור הארץ ומייצרים זיהומים משמעותיים עלולים לפגוע במידה ניכרת בחיים של כולנו, כבר בטווח הזמן הקרוב. חומרים בעייתיים שהיו נהוגים בשימוש בעבר כמו למשל האסבסט פוגעים גם בבריאות של בני האדם, ולכן החיפוש אחרי תחליפים בטוחים.

יתרון שני של לוחות צמנט הוא העמידות הגבוהה מאוד שלהם, כך שהם מספקים מקסימום תועלת לטווח ארוך. היתרון השלישי הוא שקל ליישם אותם במגוון רחב מאוד של מקומות, כאמור גם בשימוש פנימי וגם בשימוש חיצוני. נוחות העבודה עם הצמנט גם מוזילה את העלות הכוללת של השימוש בו בזכות העובדה שנדרשת פחות עבודה.

איפה משתמשים בחיפוי צמנט בורד?

צמנט בורד עמיד גם בפני רטיבות, ולכן ניתן להשתמש בו לחיפוי חדרי הרחצה. במקרים אלה חשוב להוסיף גם רובה וקרמיקה. עוד תת תחום של עולם הבנייה שבו השימוש בלוחות הצמנט נפוץ מאוד הוא הבנייה הקלה. במקרים אלה באות לידי ביטוי 2 תכונות דומיננטיות של חומר זה: הוא קל משקל מצד אחד ומצד שני מתאפיין בחוסן של ממש.

שימושים נוספים הם לצורך יצירת ארגזי רוח, מחיצות מעכבות בעירה במקומות שונים, הסתרת צנרת, קירות חיצוניים במחסנים ועוד.

איך מיישמים את הלוחות?

ישנן מספר אפשרויות להשתמש בלוחות שכאמור עשויים ממלט וסיבי עץ. אופציה אחת היא להדביק עליהם אריחי קרמיקה, אופציה שנייה היא לצפות אותם בשכבה של שליכט אקרילי ועוד כדאי לדעת שאם יש מרווח בין שני לוחות צמנט הפתרון הוא פרוש ביניהם רשת ולמלא את החלל עם שפכטל עד שמתקבל משטח אחיד ורציף.

נוחות העיבוד של הצמנט מאפשר חיתוך קל ומהיר לכל גודל דרוש, והתאמה מושלמת לכל צורך. העובי המקובל הוא 6-10 מ"מ.