טיפולי פנים לצעירות – מאיזה גיל מתחילים?

מנהל בריאות ויופי
0

אחד השינויים הבולטים ביותר בתחום הקוסמטיקה בשנים האחרונות, הוא הנטייה של בנות צעירות להתחיל בטיפולי פנים בשלבים מוקדמים. מה שפעם היה מקובל מאוד להתחיל בגיל ההתבגרות והיה נתפס, לפחות במיתוס, כחלק מתופעה של גיל זה, הרי שכיום אפשר למצוא בנות בגילאים הרבה יותר מוקדמים מתחילות לעבור טיפולי קוסמטיקה בכלל ופנים בפרט.

יש לכך הסברים שונים. בין אם זו העובדה שזה נחשב הרבה יותר אופנתי, הרבה יותר מקובל, בין אם זה בגלל שבנות בגיל צעיר כבר נחשפות למה שמכונה “תרבות היופי”, בסדרות טלוויזיה, סרטי קולנוע ובעיקר דרך רשתות חברתיות ובפרט באינסטגרם. עם זאת, עולה שאלה, האם זה באמת רלוונטי, האם זה נכון ובכלל מאיזה גיל מקובל להתחיל בטיפולי פנים אצל קוסמטיקאיות מומלצות.

צריך לזכור, טיפולי פנים מיועדים לצרכים שונים, בין אם זה לשמור על פנים רעננות, לשמור על עור פנים נעים וצעיר, למנוע קמטים ולתקן פגמים שנוצרים במהלך הזמן, בין אם זה כתוצאה מזקנה, כתוצאה מחשיפה לחומרים ותנאי מזג אוויר ובין אם זה כתוצאה מעישון. מן הסתם, ילדות צעירות לא בהכרח עומדות בסיטואציות כאלו ועל כן, הן לא חייבות להתחיל בטיפול בגיל צעיר בהכרח.

מתי כן נכון להתחיל בטיפולי פנים

קוסמטיקאיות מומלצות סבורות, שעד גיל ההתבגרות אין צורך להתעסק בטיפולי פנים. עור הפנים הוא לח ושומני מספיק, כך שאין צורך להשתמש בחומרים חיצוניים. יחד עם זאת, אם רוצים בכל זאת להשתמש בחומרים ולעזור לעור הפנים לקבל איכות טובה יותר, להתמודד עם אלמנטים שיכולים להשפיע על המרקם ועל המבנה שלו, אזי שיש לוודא שלא מדובר בחומרים קומדוגנים, כלומר, כאלה שעלולים לייצר פצעי אקנה או לעודד את הופעתם.

בכל מקרה, טיפולי בקרמים וחומרי לחות הם אידיאליים במקרה והעור מתייבש, דבר שיכול לקרות כמובן בתנאי מזג אוויר יבש, כפי שאנחנו מכירים בלא מעט מקומות בארץ, בקיץ ובחורף.

טיפולים יותר מורכבים, כמו למשל כאלה שמחייבים ביקור אצל קוסמטיקאיות, למשל במקרים של שחורים או פצעי אקנה, אזי שניתן לעבור אותם כבר בגיל צעיר ולא צריך לחכות. אפשר לראות אותם כאשר מתחילה פעילות הורמונאלית שמזרזת את הופעתם. במקרה כזה, רצוי לפנות לקוסמטיקאית שתטפל בכך, גם בשביל שהיא תוכל לספק חומרים ותכשירים מתאימים וגם בשביל שהיא תוכל לייצר תהליך עבודה נכון על מנת לטפל בבעיה באופן מקצועי, איכותי, מבלי לגרום נזק לעור.