כיוון דלתות

מנהל דלתות
0

הזמן עושה את שלו וגם דלות פלדלת לא נשארות חסינות בפניו. אם פתאום אתם לא מצליחים לנעול את הדלת, היא לא נסגרת כמו שצריך, חורקת או שקשה לסובב את המפתח במנעול, סביר להניח שהשירות לו אתם זקוקים הוא כיוון דלתות. למטרה זו חשוב לאתר מנעולן איכותי שמתמחה ספציפית בנושא זה. הניסיון כאן הוא חשוב. אם יצא לכם לראות את אחד הפרקים של “יצאת צדיק” שעסק במנעולנות, סביר להניח שראיתם כמה מנעולנים לא מנוסים שבכלל לא הבינו שכיוון הדלתות היא הפעולה שנדרשת לביצוע. להלן כמה דברים שכדאי לדעת.

מה גורם לבעיה?

  • שימוש תדיר – תופעה הגורמת לדלת לשקוע על צירה ולשפשף את הרצפה, מתרחשת במקרים רבים במשרדים או מבני תעשיה. במקומות כאלה אנשים יוצאים ונכנסים עשרות פעמים ביום. כך שמה שיכול לקרות בדירה אחרי 7-8 שנים, יכול להתרחש לאחר כשנה במקום עבודה.

 

  • שימוש לא נכון – טריקות של הדלת, לחיצות חזקות מידי, שימוש בידית הדלת בתור מתלה או כל הפעלת לחץ אחרת על הדלת יכולה להביא ליציאתה מהצירים.

 

איך פותרים זאת?

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להזמין מנעולן בפתח תקווה שמתמחה בכיוון דלתות. עליו לבדוק את הצירים של הדלת, להוציא את הדלת מקומה ולכוון אותה מחדש. הבעיה יכולה למבוא גם ממערכות הידראוליות של דלתות זכוכית. יש מקרים בהם צריך להחליף חלקים אבל לא תמיד. כאשר אתם מזמינים מנעולן הקפידו להיות בסביבתו. כך יקטן הסיכוי שהוא ימציא לכם תקלות בלתי מחויבות למציאות כמו למשל החלפת צלינידר בנוסף לכיוון הדלת כאשר איך בכל כל צורך.

האם כדאי לפעול בשיטת עשה זאת בעצמך?

כאשר מדובר בדלתות פנים קלות העשויות עץ, אין בעיה להוציא אותם ולהחזיר למקום. אבל כאשר מדובר בפלדת או כל דלת כניסה אחרת שכינה כבדה, כאן מומלץ להשאיר את העבודה למנעולן מקצועי. אם לא הצלחתם להחזיר את הדלת למקום בתוך הדירה, לא נורא, תוכלו לנסות שוב או לבקש עזרה, אבל כאשר מדובר בדלת כניסה לבית שלכם, פעולה כזאת יכולה להשאיר אתכם מרותקים לבית על שיגיע מקצוען. כמו כן, מדובר בדלת כבדה שטיפול לא מקצועי ולא נכון בה, עלול להיות מסוכן.