כל מה שבאמת חשוב לדעת על הזמנת אמבולנס!

מנהל בריאות ויופי
0

מי מאתנו לא חושש מאותם רגעים, בהם יש מצוקה רפואית, שדורשת הזמנת אמבולנס לצורך קבלת טיפול רפואי דחוף? כאן נעסוק בכל מה שחשוב לדעת על כך!

מטרתו של האמבולנס

כולנו יודעים, שהאמבולנס הוא לא סתם עוד רכב רגיל. הרי לא סתם יש לו את הזכות לעבור על חוקי התנועה וכולנו מפנים לו את הדרך בעת הצורך. זאת, משום שהוא נועד לתת עזרה ראשונה לזקוקים לטיפול רפואי דחוף ולאפשר להם להגיע מהר יותר אל בית החולים כדי לקבל את המענה הרפואי המעמיק הדרוש להם.

מתי נדרשת הזמנת אמבולנס?

ישנם סוגים שונים של מצבים רפואיים, בהם נדרשת הזמנת אמבולנס והמשותף לכולם הוא, שבכולם יש צורך בעזרה רפואית באופן שאינו סובל דיחוי. לעתים הצורך נובע מפציעה, לעתים ממחלה, לעתים מבעיה רפואית אקוטית וכדומה. מה שבטוח הוא, שכאשר עולה הצורך בפינוי מהיר לבית החולים וקבלת עזרה ראשונה, האמבולנס הוא המענה הראשוני הטוב ביותר שניתן לקבל.

המציאות

למרות שלאמבולנסים יש זכויות שונות מאלו של רכבים רגילים, בדומה לשאר רכבי החירום כמו ניידות משטרה וכבאיות, המציאות עדיין מראה לנו, שגם לאמבולנס לוקח זמן להגיע אל מקום ההתרחשות ולעתים מעל לזמן הסטנדרטי, לו היינו יכולים לצפות אף מרכב רגיל. אחת הסיבות העיקריות לכך היא העומס הקיים על האמבולנסים ועל המוקד הטלפוני של מד”א וכשמוסיפים את התקשורת בין המוקד לבין מוקד מד”א המקומי, הרי שזה אך הגיוני, שיידרש לאמבולנס זמן להגיע לצורך פינוי המטופל.

האפשרות הנוספת

אם ידוע לכם, שאתם או מי מבני המשפחה שלכם נמצא בקבוצת סיכון כלשהי, לדוגמה אנשים מבוגרים, בעלי מחלות רקע וכדומה, מומלץ בחום להשתמש בשירות של my doctor המציע שירות של הזמנת אמבולנס פרטי. שירות זה מקצר משמעותית את זמן ההמתנה להגעת האמבולנס בעיקר בזכות הפרטים הכללים של המטופל, השמורים במערכת וכך נחסך חלק מהתשאול הטלפוני. שירות זה יכול להעניק ביטחון רב הן למטופלים והן לקרובים להם ולאפשר להם לחיות את שגרת חייהם ללא חשש.