לימודי גרפיקה ממוחשבת – פותחים דלת להייטק

מנהל מחשבים
0

מתי שהוא בחיים צריך להחליט מה ללמוד, לאיזו כיוון לפנות ובמה להתמקצע. זה יכול להיות רגע אחרי השחרור מהצבא, יכול להיות במהלך קריירה כשרוצים לשנות, ויכול להיות גם כשרוצים תוספת הכנסה להכנסה שכבר קיימת אבל מה לעשות, לא מספיקה.

היום שלא כמו פעם יש אין סוף אפשרויות ללימודים. כבר לא חייבים פסיכומטרי גבוה ולא חייבים להוציא הון תועפות, כל מה שצריך הוא לעשות קורס או מספר קורסים מקצועיים, להיות רציניים ולרכוש מקצוע. כן, גם אחרי קורסים בלי תואר אקדמי אפשר למצוא עבודה טובה עם פרנסה מכובדת, ואפילו להיכנס לחברות הייטק ולקבל משכורות מדהימות.

עידן האינטרנט ששינה את הכול

יש אין ספור קורסים מקצועיים שאפשר לעשות, והאינטרנט הגדיל משמעותית את אפשרויות הלימודים והתעסוקה. היום יש לא מעט עבודות שאפשר לעשות מהבית או מכל מקום אחר, וכל מה שהן דורשות הוא מחשב, חיבור לאינטרנט וכמה תוכנות רלוונטיות. יש בניית אתרים וכתיבת תוכן, יש קידום אתרים אורגני ופרסום באינטרנט בכלל. אבל יש תחום אחד שכבש את עולם העבודה, תחום מרתק ויצירתי שלימודים שלו יכולים לעשות שינוי מדהים בחיים. מהו התחום? גרפיקה ממוחשבת כמובן, מה שעיצוב גרפי הוא חלק ממנו ומי שילמד אותו יפתח לעצמו אין סוף דלתות בדרך אל ההצלחה.

מהי גרפיקה ממוחשבת?

לאן שלא נפנה ולאיזה כיוון שלא נסתכל, נראה גרפיקה ממוחשבת בכל מקום. הכול היום ויזואלי וכל גרפיקה שהיא צריך לעצב וזה אומר הפלאייר שמחכה לנו בתיבת הדואר, זה אומר השלט שמופיע בחדר המדרגות שמספר על כרטיסים להצגה שעוד נשארו, זה אומר אתרי האינטרנט שאנו גולשים בהם וזה אומר הפרסומות שאנו נחשפים אליהם ברשת. גרפיקה ממוחשבת הוא שם כולל יותר של עיצוב גרפי והוא כולל עוד תחומים מעניינים כמו עיצוב תלת ממד, אנימציה ממוחשבת, מציאות מדומה, משחקי מחשב, תכנון באמצעות מחשב (באדריכלות וכדומה) וכל דבר אחר שאמור להיות ויזואלי. אך מה לומדים בגרפיקה ממוחשבת? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו על הלימודים התיאורטיים כמו גם על הלימודים המעשיים.

גרפיקה ממוחשבת לומדים רק במכללת סולו

אם אתם רוצים ללמוד גרפיקה ממוחשבת, יש כמובן מכללות רבות שיוכלו ללמד אתכם אבל אם אתם רוצים ללמוד בשיטה הטובה ביותר, אם אתם רוצים ללמוד עם המורים הטובים ביותר ובעיקר בנוחות מרבית, מכללת סולו היא בדיוק מה שאתם מחפשים.

במכללת סולו הלימודים הם און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי. מה זה אומר? זה אומר שהלימודים מתקיימים באמצעות תוכנה שמחברת בין המחשב של המורה ובין המחשב של התלמיד, וכל אחד יכול לראות את השני,  לדבר איתו וגם לעבוד על המחשב שלו. כן, זו תוכנה מתקדמת במיוחד שמאפשרת שיתוף מלא של שני הצדדים, מה שאומר בדיוק כמו שיעור פרטי בבית של התלמיד או המורה אבל עם הנוחות המרבית.

יש לא מעט יתרונות בלימודי גרפיקה ממוחשבת און ליין במכללת סולו. קודם כל לומדים מתי שנוח לשני הצדדים, וזה יכול להיות בכל שעה משעות היממה ובכל יום שהוא. כל מה שצריך הוא לקבוע וזה יכול להיות גם בשעות מאוחרות בערב כך שלא צריך להפסיד לימודים. בנוסף, כל אחד יכול ללמוד בקצב שלו בלי להיות תלוי בקבוצה ובלי לרדוף אחרי אף אחד. הלימודים ברמה גבוהה ובסיומם התלמיד יקבל תעודה, כך שעם תיק העבודות שהוא יכין במהלך הלימודים, הוא יוכל להשתלב בשוק העבודה כשכיר או כעצמאי באופן מידי.

תיאוריה ופרקטיקה

אז מה כוללים לימודי גרפיקה ממוחשבת? לימודי גרפיקה ממוחשבת כוללים קודם כל את התיאוריה שמאחורי העיצוב. הרי בסופו של דבר העיצוב והגרפיקה אמורים להשפיע איכשהוא על מי שנחשף אליהם, אמורים לגרום להם להרגיש משהו והגיב איכשהוא. זה אומר שיש לא מעט תיאוריה שנוגעת לצבעים, לגוונים, לצורות, לפונטים ולעוד אלמנטים רבים ולהשפעה שלהם על מי שנחשף אליהם, ואת התיאוריה הזו כמו גם חוקי העיצוב צריך ללמוד. מעבר לתאוריה, יש כמובן את הפרקטיקה, את ה"איך" עושים את זה, מה שמוביל לתוכנות הגרפיקה הנלמדות במסגרת לימודי גרפיקה ממוחשבת. אז הנה שתיים מאותן תוכנות, התוכנות המרכזיות אבל בהחלט לא היחידות – פוטושופ ואילוסטרייטור

האחיות לבית אדובי…

פוטושופ ואילוסטרייטור הן שתי תוכנות גרפיקה ממוחשבת חשובות מאוד, שאי אפשר ללמוד גרפיקה ממוחשבת בלי להעמיק בהן. הן שתי תוכנות אחיות שפותחו על ידי חברת אדובי, כשהראשונה, פוטושופ אחראית לעיבוד של תמונות, אחראית על יצירת מניפולציות בהן, על תיקונים ושינויים ועל כל מה שצריך לעשות בכדי שתמונה מסוימת תיראה בדיוק כמו שאנחנו רוצים. אילוסטרייטור לעומת זאת היא תוכנה שמיועדת בעיקר לעיצובים, ויש בה כלים רבים שמאפשרים להפיק באמצעותה עבודות מדהימות. כל אחת מהתוכנות היא בעלת חשיבות רבה לעולם העיצוב ושתיהן ביחד, יחד עם תוכנות נוספות, מאפשרות למעשה לעשות הכול, כל מה שרוצים בכדי להפיק משהו מושלם.

אז קדימה, למה אתם מחכים?

מכללת סולו