מאווררים מול מזגן – השאלה הנצחית והחשובה של הקיץ

מנהל מזגנים
0

הקיץ כבר פה, ימי השרב החלו, אנחנו כבר יכולים להרגיש את החום הכבד, שלא נדבר על טיפות הזיעה שזולגות מפנינו ועוטפות את כל גופנו.

כשאנחנו בתוך הבית או בתוך המשרד, כל מה שאנחנו רוצים זה להתחמק מהחום הכבד, ליהנות מאוויר קריר וצלול, אוויר נעים שמשכיח מאיתנו את החום הכבד ודוחה מבחינתנו את הקץ של חזרה אל מה שמתחולל בחוץ. לשם כך אנחנו צריכים להפעיל מאוורר מזגן וכאן עומדת השאלה הנצחית שעולה מחדש כל קיץ.

השאלה האם לעבוד עם מאווררים או מזגנים, היא לא פשוטה תמיד. מרבית האנשים אומנם הכריעו לטובת מזגנים, באופן טבעי שכן מדובר הרבה יותר עוצמתי, אך יש לא מעטים בתוכנו, שעדיין מתלבטים בשאלה ובצדק, כי במקרים רבים עדיף להשתמש במאווררים, במקרים רבים זה יותר נוח והרבה יותר פשוט.

אנחנו ננסה לענות על שאלה זו בקצרה, מה עדיף לנו מאוורר או מזגן, האם נכון לנו יותר להתקין בחדר האישי שלנו מאווררים שיקררו אותנו או להתקין מזגן ואולי בכלל להתקין בכל הבית מערכת מיזוג מרכזית שתקרר אותו כל הזמן. כל אחד יוכל להחליט מה הוא מעדיף, רק לא לשכוח שהקיץ כבר כאן ורצוי להיות מוכנים אליו.

מאווררים מול מזגנים – השאלות והתשובות

כאשר אנחנו מעמידים אותם אחד מול השני, יש 4 נקודות עיקריות בהן כל אחד מהם יכול להיבחן זה מול זה.

עוצמה – אין ספק שהעוצמה של המזגן היא הרבה יותר חזקה מזו של המאוורר, אך חשוב לציין, היום אפשר לרכוש מאווררים עוצמתיים מאוד, הרבה יותר מאשר בעבר, אנחנו יכולים להתקין אותם במקומות שונים, כך שהם יפזרו את האוויר בצורה אפקטיבית ונכונה, ולא פחות חשוב, העוצמה של המזגן עובדת לעיתים נגדו, שכן הוא עלול לגרום לנו להיות חולים.

חווית שימוש – כל מזגן כיום כולל שלט הפעלה מרחוק, טיימר, ואפשרויות קירור שונות. אך גם במאווררים אנחנו יכולים למצוא פונקציות שונות, כולל את הפונקציות שתיארנו. לכך יש להוסיף, שלהבדיל ממזגן, מאווררים מסוימים אנחנו יכולים להעביר ממקום למקום, מחדר לחדר, בצורה קלה ונוחה.

עיצוב – אחת הבעיות הגדולות של שני המכשירים, שהם לא שיא העיצוב. במקרה של מזגנים, הרי שיש אופציה להשתמש במערכת מיזוג מרכזית ואז הוא לא מפריע לעיצוב, וכן אפשר להכניס את המזגן אל תוך שידה או ריהוט אחר, כך שהוא לא נראה. במקרה של מאווררים, אפשר להתקין מאוורר תקרה, וכך הוא ישתלב בעיצוב של החדר בלי בעיה.

הוצאות – כאן נקודת האור הגדולה של מאווררים. הרבה יותר זול לרכוש אותו, להתקין במידת הצורך וכן הוא הרבה יותר זול בצריכת החשמל, מזגן זה עסק יקר ביחס למאווררים מכל סוג שהוא.

לכן כשעושים את החישוב הכללי, לא בטוח שמזגנים זו האופציה הטובה ביותר לקיץ.