מדוע חשוב שאינסטלטור יעבוד עם מכשור מתקדם

מנהל אינסטלטורים
0

אינסטלטור הוא אחד מבעלי המקצוע העסוקים ביותר. השירות נדרש 24/7 מכיוון שלא חסרות תקלות שלא סובלות דיחוי. בישראל אפשר למצוא כמה אינסטלטורים בכל שכונה, אבל צריך לדעת כיצד לבחור אותם. אחד הגורמים הוא עבודה עם ציוד מתקדם. מדוע חשוב להפקיד להזמין שרברב כזה? להלן כמה טיפים שיגרמו לכם לבדוק שהוא אכן מצויד כמו שצריך לפני שאתם מזמינים אותו באמצע הלילה או במהלך היום.

מצלמה עם סיב אופטי – חדירת שורשים לביוב או איתור נזילות מצריך שימוש במצלמה הכוללת סיב אופטי. המצלמה מוחדרת לצנרת ומאפשרת לשרברב לגלות בדיוק היכן התקלה. זה חוסך זמן על איתור התקלה, שללא המכשיר יכול להימשך זמן רב וגם חוסך הרמה של מרצפות שלא לצורך.

מצלמה טרמית –  זוהי האופציה השנייה. היא מבוססת על פעולת אינפרה אדום. למעשה זה כמו לעשות צילום רנטגן לבית שלכם. בעזרת המצלמה הוא מאתר את המקום המדויק של הנזילה ומטפל בה נקודתית במקום להרים ולפרק שטחים גדולים שלא לצורך. זאת אומרת במקום לפרק שורה שלמה של מרצפות הוא יפרק 2-3 מרצפות.

ציוד סנפלינג – וכאן לא רק שהוא צריך ציוד מתקדם אלא גם להיות מספיק מוכשר על מנת לבצע סנפלינג. מזמינים אינסטלטור בפתח תקווה להחלפת צנרת בבניין גבוה או טיפול בכל מקרה אחר שמצריך עבודה בגובה? תוודאו שהוא בעל הציוד הנכון. לא כל שרברב מספק שירות כזה.

ביובית – ישנם שרברבים שמספקים אך ורק שירות ביובית, ובמקרה הזה צריך להזמין אותם בנפרד. לא תמיד אפשר לדעת אם יש או אין צורך בביובית, ורק לאחר הבדיקה תקבלו תשובה אם יש או אין צורך. עלות הזמנת ביובית –  כמה מאות שקלים בלבד. משתמשים בה לפתיחת סתימות קשות בביות ושאיבת בורות ניקוז.

חלקים חדשים – כמו שהציוד צריך להיות מתקדם, חשוב גם לקבל חלקים חדשים ולא פתרונות שהם כמו פלסטר לשבר. ישנו צינור שיש בו כמה נזילות –  יש להתעקש על החלפת הצינור כולו ולא על טיפול נקודתי בסתימות כאילו מדובר בפאנצ'ר בגלגל. אחרת הנזילה עלולה לחזור והפעם זה אפילו יכול להוביל לפיצוץ צנרת –  כמו זאת בחשבון.

חשוב להבין –  עלות שירות עם ציוד מתקדם יכולה לייקר את המחיר של השירות. חלק מהשרברבים ייקחו יותר על הביקור בעוד שאחרים לא ישנו את המחיר. בכל אופן, חשוב מאוד לבדוק מחירונים באתרים סמכותיים כמו גם לקבל הצעת מחיר מראש ולא במקום. לא תמיד ניתן לדעת כמה בדיוק יעלה התיקון, אבל חשוב לקבל השערה. כמו כן, חשוב מאוד אם השרברב יאמר לכם שצריך לבצע תיקון  נוסף, תבררו כמה זה יעלה, כך לא יקרה מצב שתופתעו מהמחיר שעלול להיות מאוד לא פרופורציונאלי לתיקון כאשר מדובר בשרברבים לא הוגנים.