מכונת צילום – השכרה מול רכישה יתרונות וחסרונות

מנהל צילום
0

מכונות צילום הן ללא ספק מכשור משרדי חיוני למגוון רחב של עסקים כגון: מכוני העתקת, בתי דפוס, סטודיו לעיצוב, מערכות עיתונים, משרדי פרסום ועוד. עד לפני מספר שנים, כאשר בית עסק מסוים נדרש למכונת צילום כזו או אחרת, עמדה בפניו אופציה אחת לצורך כך וזאת במסגרת רכישת מכונת צילום המותאמת לצרכיו. כיום, בפני כל בית עסק, עומדות 2 חלופות לשימוש תכוף במכונת הצילום, הראשונה, במסגרת רכישה של מכונת צילום והשנייה במסגרת השכרת מכונת צילום לפרקי זמן כאלו ואחרים. חשוב לציין שלכל אחת מהחלופות יתרונות וחסרונות משלה, ובשורות הבאות נעסוק בשאלה: מכונת צילום – השכרה או רכישה מה עדיף?

אז למה לשכור מכונת צילום?

מכונות צילום להשכרה הן למעשה הפתרון האידיאלי עבור כל בית עסק אשר אינו מעוניין להתחייב לרכישת דגם ספציפי של מכונת צילום ו/או אינו מעוניין לעשות זאת משיקולים כלכליים. השכרתה של מכונת צילום, מאפשרת לבית העסק ליהנות מתוצרי הצילום באיכות הגבוהה ביותר, כאשר בכל רגע נתון עומדת לרשותו האפשרות לשדרג את דגם המכונה אותה הוא שוכר.

לצד היתרונות הנלווים להשכרת מכונות צילום בכל הנוגע לאפשרויות השדרוג של המכונה בכל רגע נתון וקבלת תוצרי הצילום הטובים ביותר, קיים חיסרון בולט בהשכרת מכונות צילום והוא עלויות ההשכרה הגבוהות יחסית לאורך זמן, ולכן, אם אתם נדרשים לתוצרי צילום באופן קבוע ותכוף, מומלץ לשקול רכישה של מכונת צילום על אופציית ההשכרה. כמו כן, כאשר אתם שוכרים מכונות צילום, חשוב לבדוק את השירות הטכני הנלווה לפתרון בעיות ותקלות שונות במכונה במהלך תקופת ההשכרה.

ומה לגבי רכישה של מכונת צילום?

רכישת מכונות צילום רלוונטית בעיקר עבור עסקים הנדרשים להיקפים גדולים של צילומים מדי חודש, כאשר ברשימת היתרונות לרכישת מכונות צילום תוכלו למצוא: מכונת צילום בבעלות בית העסק, קבלת אחריות מלאה על המכונה לתקופת אחריות בהתאם למדיניות היצרן ו/או המשווק, וכמובן, קבלת תוצרי צילום מיידיים בכל רגע נתון. יחד עם זאת, בדומה לכל מכשור טכנולוגי אחר לסביבת העסקים, גם מכונות צילום משדרגות את עצמן במסגרת דגמים חדשים ומשוכללים יותר היוצאים לשוק, וכאשר אתם רוכשים מכונת צילום לבית העסק אתם למעשה רוכשים מכונה העתידה לשרת אתכם לטווח הארוך. יחד עם זאת, חשוב לציין שחלק מהמשווקים מציעים לכם מסלולי טרייד אין למטרות החלפה ושדרוג של מכונות הצילום אותן רכשתם.

לסיכום, השכרה או רכישה של מכונות צילום לבית העסק, חייבת להיעשות בהתאם לתדירות השימוש במכונות הצילום בבית העסק, צרכי הצילום והיוועצות מוקדמת עם משווקי מכונות צילום על מנת להתאים עבורכם את מסלול הרכישה או ההשכרה המשתלם ביותר עבורכם.