מלגזן – מקצוע מכובד במשקל כבד

מנהל הובלות
0

מלגזן הוא מקצוע המתפעל מלגזה – רכב משא בעל יכולת הרמת משאות ומטענים בעלי משקל כבד. מלגזן הוא עובד בעל רישיון להפעלה ותפעול של מלגזה. רישיון למלגזה הוא רישיון לעבודה במחסן עבודה, בתור מלגזן, מחסנאי וגם בתור מנהל שינוע, לוגיסטיקה ומחסנאות. עבודה בתור מלגזן היא עבודה של שינוע סחורות, וכזו שיכולה גם לשנע את התעסוקה שלכם בתחום. עבודה בתפקיד של מלגזן היא עבודה מבוקשת בתחום התעשייה, החקלאות, ההנדסה והשירותים. מקצוע מלגזן איננו מקצוע חדש ויש לו שורשים והוכחות בשטח. בעוד מהותו של תפקיד המלגזן היא שינוע, מלגזן הוא מקצוע שכאן כדי להישאר.

לשנע את העבודה שלכם לתפקיד מלגזן

על מנת להיות מלגזן יש צורך בהיתר להפעלת מלגזה מטעם משרד הרישוי, שיתקבל לאחר קורס של יומיים או שלושה, אשר מסתיים בקבלת תעודת מלגזן. בתור מלגזן תדעו את כללי התפעול, את כללי הבטיחות, ואת כללי הנהיגה, ההעמסה והפריקה. בתור מלגזן תדעו גם כמה מקצוע של מלגזן הוא מקצוע מבוקש בשוק ולא תצטרכו להעמיס הרבה קורות חיים עד שיעמיסו אתכם לעבודה.

מלגזן – עבודה ללא מטענים

עבודה בתפקיד מלגזן היא עבודה של העמסה, פריקה ושינוע של מטענים. עבודת המלגזן היא עבודה מקצועית, פשוטה ללימוד, וכזו שיש לה ביקוש רב בשוק העבודה הרחב. עבודה בתור מלגזן תקל עליכם למצוא עבודה, ללא קשיים ומטענים כבדים מדי בתהליך החיפוש, וזו עבודה אשר תאפשר לכם למצוא עבודה עם או בלי ניסיון ובלי מטען עודף של חיפוש עבודה מתיש.

מלגזן וארגז הכלים שלו

מקצוע של מלגזן מגיע עם ארגז כלים של ידע ומיומנויות תפעוליות. המלגזה בניצוחו של מזלגן היא רכב משא לא גדול, ולמעשה זוהי מכונה ניידת וממונעת (על בסיס דיזל, דלק, או חשמל) עם זרוע שליפה או תורן נשיאה וקצה בצורת מזלג אשר מרים, מוריד ומעביר מטענים. מלגזן בקיא בתפעול השוטף של המלגזה וחלקיה, בתפעול יכולת ההרמה שלה, כמו גם באפשרויות הנשיאה, ההתניידות במרחב פתוח או מצומצם, ובשינוע והעברת המטענים במשקלים שונים במרחבים הנדרשים עם הסחורות הנדרשות. כאשר רוצים לצבור ידע, מיומנויות שטח ועבודה שמזיזה דברים, מלגזן זו אופציה טובה ומפרנסת.

הפיסיקה של העמסת המטענים

מהות תפקידו של מלגזן נגזרת מידע עקרוני ומעשי של העמסה ופריקה, נהיגה ושינוע. פיסיקה פשוטה וקצת מכניקה נכונה, הקפדה על הכללים, וכל מלגזן יודע שהמטענים להעמסה ופריקה כמעט ידעו לתפעל את עצמם, כל עוד הוא שם איתם. כל מלגזן גם יודע שתפעול של מלגזה איננו אגוז קשה לפיצוח, אך שיש צורך הכרחי במיומנות מקצועית ובטיחותית שעליה יש להקפיד. כאשר מלגזן מתפעל במקצועיות את המלגזה וכאשר לא נותנים לכללי הבטיחות של המלגזה לזלוג, העבודה של מלגזן תתבצע ביעילות ובשביעות רצון.