ניקיון משרדים – מדוע נכון לעבוד עם חברה מקצועית

מנהל נקיון
0

פתחתם משרד חדש, אתם עובדים בו משמונה בבוקר עד חמש-שש בערב, מגיעים למשרד לקוחות, ספקים, עם הזמן אתם גם מגייסים עובדים שיעבדו איתכם. המשרד הוא המקום בו אתם והעובדים שלכם מבלים את מרבית שעות היממה, בשבילכם הוא כמו בית. זה אומר שאתם צריכים לדאוג לו כמו שאתם דואגים לבית שלכם. במילים אחרות, אתם צריכים לוודא שהוא נקי ומצוחצח.

לשם כך, אתם צריכים לשכור עובדי ניקיון משרדים. כעת עומדת בפניכם דילמה, האם לשכור עובדי ניקיון באופן עצמאי או לעבוד עם חברה שמעסיקה עובדי ניקיון משרדים אשר יעבדו אצלכם באופן ספציפי.

במאמר זה נשווה בין שתי האופציות ונסביר מדוע האפשרות של עבודה עם חברה שמעסיקה עובדי ניקיון משרדים היא הרבה יותר אידיאלית עבורכם מאשר העסקה ישירה של עובדי ניקיון, אשר יעבדו אצלכם באופן בלעדי וישיר.

לפני כן רק נציין, כשאתם מחפשים עובדי ניקיון משרדים, תקפידו לשים לב, מה בדיוק אתם צריכים, מה בדיוק אתם מחפשים. כמה עובדים אתם צריכים, באילו שעות אתם מעוניינים שהם יעבדו אצלכם, כמה זמן, מה בדיוק אתם מצפים מהם, וכן איזה תקציב אתם יכולים לפנות לכך. רק לאחר מכן תבדקו אילו מבין שתי האופציות, מועדפת עליכם.

עובדי ניקיון בהעסקה ישירה או עובדי ניקיון דרך חברה

הרעיון של עובדי ניקיון בהעסקה ישירה היא מאוד פשוטה, אתם יוצרים קשר עם עובדים שמתמחים בניקיון, ואתם שוכרים את שירותיהם. אתם קובעים איתם שעות ספציפיות בהן הם עובדים אצלכם, וכך בכל יום, בשעה קבועה, הם מופיעים אצלכם במשרד ומנקים. חשוב לומר ששיטה זו אופיינית למשרדים קטנים, שאין בהם צורך ביותר מעובד ניקיון אחד וגם לכל השבוע.

היתרון הוא, שאתם המעסיקים של אותם עובדים ולכן הקשר ביניכם הוא ישיר, רצוף, ללא תיווך. החיסרון הוא, שאתם אחראים על העובדים, הן מבחינת תנאים סוציאליים, ביטוח וכדומה. אם קורה משהו, אתם צריכים לשלם להם. כמו כן, אתם אחראים לספק להם את כל הציוד לניקיון.

לעומת זאת, כשאתם עובדים עם עובדי ניקיון של חברה, אז אתם עובדים מול המנהלים של העובדים, אם יש בעיה, אתם פונים אליהם, את השכר ואת כל התנאים הסוציאליים הם משלמים להם, אתם לא אחראים עליהם, אלא להעניק להם תנאי עבודה נוחים.

שיטה זו היא מועדפת, גם בגלל שהחברה יכולה לספק לכם כמות גדולה של עובדים, החברה מספקת את כל החומרים והציוד, מבחינת עלויות זה הרבה יותר חסכוני. שיטה זו אידיאלית עבור משרדים דולים שזקוקים לצוות גדול של עובדי ניקיון.

מה עוד שבשיטה זו, יש לכם סמכות ואחריות להסביר למנהל העבודה או לעובדים עצמם, מה אתם מצפים שיעשו ולעמוד על כך שהם יעשו זאת, אחרת תדווחו למנהלים שלהם והם יחליטו כיצד לנהוג מולם.