על הדברת עש הבגדים – עובדות מעניינות

מנהל הדברה
0

איש אינו אוהב מזיקים הנמצאים בבית – תיקנים ונמלים, עכברים ועכברושים. גם עשים, כמובן איש איננו רוצה לארח בביתו ולמרבה המזל – יש מה לעשות בעניין.

מזיקים חובבי חושך

אילו עובדות מעניינות וחשובות כדאי לדעת על הדברת עש הבגדים? להלן נכיר כמה עובדות שיכולות להועיל גם לכם. העובדה אולי הראשונה שחשוב לדעת לגבי עש הבגדים והדברתו הינה שמדובר בחרק המתעב את האור. למעשה, הזחל הצעיר הינו חובב האפלה המושבע ולכן – הם מאוד אוהבים להשתכן באזורים אפלים כגון ארונות בגדים או כונניות מואפלות.

מחזור חיים קצר

עובדה מעניינת נוספת הקשורה לעניין הינה מחזור החיים של עשים אלה. בדומה לפרפרים שכולנו מכירים, חובבי הפרחים והשדות, מסתבר שגם העשים, חובבי האפלה הינם בעלי מחזור חיים קצר למדי. מה עוד ראוי לדעת לגבי אותם עשים? מסתבר שהם מסתתרים לא רק בתוך ארונות הבגדים שלנו. למעשה, הם מוצאים לעצמם מסתור חמים ונעים גם בתוך הבגדים – בין הקפלים ובתוך הכיסים. מטבע הדברים, הם חובבי בגדים הנמצאים בארון זמן רב ללא שימוש.

כיצד מתמודדים עם עש הבגד

לא מספיק לדעת שעש הבגד הינו סוג של פרפר, בעל מחזור חיים קצר, החובב חושך ולא אור. חשוב יותר מכך להבין יותר על חשיבות הדברתו. בעניין זה יש לא מעט מה לומר. ראשית, כדאי מאוד לאוורר לעיתים קרובות את הארונות ואת הבגדים שבתוכם. טיפ חשוב שמעניקים מדבירים מקצועיים הינו להשתדל לחשוף את הבגדים המאוחסנים מעת לעת לקרני השמש. האם ניתן לראות בכך פתרון מספק? לפעמים כן, אך לא תמיד.

מה עוד ניתן לעשות

ניתן בקלות ללכוד את העש באמצעות מלכודות מיוחדות המכילות פרומון. חומר זה מושך את העשים כחלק ממשחק החיזור שלהם. הם אינם יכולים לעמוד בו וכאשר הם מגיעים אל המלכודת – הם נלכדים. האם די בכך כדי להכיר כל מה שצריך על הדברת עש הבגדים? חברת "אוזן", המומחית לאספקת מוצרים להדברה מוסיפה פרט חשוב – כדי שהטיפול יהיה מיטבי, חשוב להחליף מפעם לפעם את המלכודות כדי שהדבק יפעל ביעילות המרבית וכן מכיוון שהמלכודות הישנות לכדו עשים רבים וכבר השלימו את ייעודן.