פירוק חברה אונליין – איך זה עובד?

מנהל דין ומשפט
0

צריכים לפרק חברה? למה לא לבצע פירוק חברה אונליין? במאמר זה נסביר מה זה אומר וכיצד זה מתבצע.

קצת על פירוק חברות

פירוק חברות נעשה כאשר חברה לא מצליחה להתקיים מסיבות שונות, בדרך כלל כלכליות, ואז עולה הצורך לסגור אותה. הבעיה היא, שסגירת חברה היא תהליך מורכב למדי וככל שהיא גדולה יותר מבחינת משקיעים, עובדים וכך הלאה, כך הוא הופך למורכב עוד יותר. למעשה, התהליך של פירוק חברות הוא המקבילה העסקית של פשיטת רגל פרטית.

למה חשוב לפרק חברות?

למרות העובדה, שכל חברה נפתחת עם חלום גדול על הצלחה, לא תמיד זה עובד ולעתים צריך להכיר בכך ולסגור אותה. סיום העבודה לא נחשב כסגירת החברה וכדי לסגור אותה באופן רשמי יש לבצע פירוק חברה. חשוב להבין, שחברה שלא עברה תהליך פירוק והיא אינה פועלת ורווחית, היא חברה שצוברת חובות ככל שעובר הזמן והבעיה הגדולה יותר היא שאדם, המחזיק במניות בחברה שאינה עומדת בתשלומים, יוגדר בסטטוס של "בעל מניות בחברה מפרה" וכתוצאה מכך לא יוכל לרשום על שמו חברה חדשה.

המורכבות של פירוק חברה

ההליך של פירוק חברה הוא הליך משפטי מורכב למדי ויתרה מזאת, הוא דורש הרבה מאוד זמן וביורוקרטיה. התהליך כולל הגשת תצהיר לרשם החברות בגין אי יכולת לפרוע חובות, שעליו להיות חתום על ידי הדירקטורים ובאישור עורך דין, קבלת תצהיר מרשם החברות, שהחברה תירשם בסטטוס של "לקראת פירוק", כינוס כלל בעלי המניות לקבלת החלטה על פירוק החברה, שליחת תצהיר של בעלי המניות לרשם החברות על פירוק החברה מרצון, תשלום אגרה בגין פרסום ברשומות, פירוק נכסי החברה והסרת חובותיה, תשלום אגרה נוספת למשרד המשפטים, כינוס אסיפה נוספת של בעלי המניות להצגת דו"ח המפרק, הודעה לרשם החברות והמתנה לשינוי הסטטוס ברשם החברות לסטטוס "חברה מחוסלת".

המטרה של פירוק חברה אונליין

כאמור, התהליך של פירוק חברה הוא תהליך מורכב ולכן עולה הצורך בשירות של פירוק חברה אונליין. שירות זה מאפשר לבעלי החברה לפרק אותה בלי להתרוצץ ובלי להסתבך בתהליכים הביורוקרטיים ולאפשר לעורכי דין לבצע פירוק חברה אונליין באמצעות עורכי דין מוסמכים ומקצועיים.