פרויקט לסטודנטים – אמיר יקותיאל עובד למען הסטודנטים

מנהל נדלן
0

[et_pb_section admin_label="סעיף" fullwidth="off" specialty="off"][et_pb_row admin_label="שורה"][et_pb_column type="4_4"][et_pb_text admin_label="טקסט" background_layout="light" text_orientation="right" use_border_color="off" border_color="#ffffff" border_style="solid"]

אין זה סוד שאחת הבעיות הקשות ביותר של עולם הנדל"ן קיים בכל הקשור לקהל הצעיר. כולם מדברים על כך שקיימת בעיה בקרב משפחות צעירות שאינן יכולות להרשות לעצמן לרכוש דירה משלהן, אך הבעיה מתחילה עוד קודם, כאשר סטודנטים מחפשים דירות לשכור או מעונות לגור בהן.

אם רוצים להבין את הבעיה, צריך להסתכל על מחירי דירות להשכרה ולהבין כמה הן עלו במהלך השנים, דבר שמשפיע מאוד במיוחד על קהל צעיר, שלא מתפרנס ממשכורת גבוה ונאלץ בזמן היותו סטודנט להשתמש בחלק גדול מכספו עבור שכר דירה. מה שמותיר אותו עם מעט מאוד כסף להוצאות ובוודאי שלא לחסכון וכן הם נאלצים לא פעם להסתמך על ההורים, מה שגורם לנזק כלכלי לא רק להם אלא גם להורים שלהם.

בשביל להתגבר על הבעיה יש ליצור פרויקט לסטודנטים במהלכו  נבנות דירות שמיועדות לסטודנטים, במסגרת דיור לשכירות מוזלת או דיור במעונות לצד המכללות או האוניברסיטאות , אז הם יוכלו ללמוד קרוב למקום בו הם לומדים ולגור קרוב אליה במחיר מסובסד. כיום יש מגורי מעונות קרוב לאוניברסיטאות הגדולות ופחות ליד מכללות. וכאן נכנס פרויקט לסטודנטים של אמיר יקותיאל.

אמיר יקותיאל הוא יזם נדל"ן אשר מפתח ובונה פרויקטים מגוונים לקהלים שונים ביניהם הסטודנטים. בין היתר מציע אמיר פרויקטים ייחודים לסטודנטים, אך לא בהכרח פרויקטים ליד אוניברסיטאות גדולות, כלומר אלה של תל אביב, ירושלים, חיפה, ואחרות אלא דווקא בערים בהן יש מכללות בסדרי גודל שונים, כך למשל בנתה הקבוצה של אמיר יקותיאל פרויקט לסטודנטים בנתניה, הרצליה ובערים אחרות. הרעיון הוא לבנות מעונות לסטודנטים לא דווקא במקומות בהם כבר יש מעונות אלא דווקא במקומות בהן אין כאלה ואז יכולים הסטודנטים שרשומים ואלה שמתכוונים להירשם למכללות המקומיות, ליהנות מדיור בתנאים איכותיים ובמחיר נמוך. פרויקט לסטודנט נחשב לפרויקט הדגל של חברת יקותיאל אשר אמיר עומד בראשה.

כידוע המכללות נמצאות במאבק מתמיד מול האוניברסיטאות הוותיקות על כיסם וליבם של הסטודנטים. עבור לא מעט צעירים שמבקשים להירשם ללימודים אקדמיים, בעיקר אלה שמגיעים מהפריפריה הרחוקה, הרי שיש השפעה עצומה האם במקום יש מעונות בהם ניתן לגור במשך תקופת הלימודים. צריך לזכור שעבור סטודנטים רבים, האופציה לשכור דירה במחירים גבוהים בעשרות ומאות אחוזים ממחיר של שכירת חדר במעונות, היא כמעט בלתי אפשרית. לכן חשוב שלצד אותן מכללות יהיו מעונות אחרת צעירים רבים יעדיפו שלא ללמוד אצלן, דבר שיפגע באיכותן ויגרום גם נזק גדול לחינוך האקדמי במדינת ישראל. עם כל הכבוד ללימודים עצמם, סביבת לימודים ובפרט מגורי סטודנטים מהווים חלק חשוב ביצירת בסיס נכון להצלחה בלימודים.

כיצד הקבוצה של אמיר יקותיאל פועלת

קבוצת יקותיאל, היא למעשה קבוצה שמכילה את כל אנשי המקצוע בתחום, כולל עורכי דין, קבלנים ועוד. מדובר בקבוצה משמעותית שפועלת בכל המישורים האפשריים בשביל להביא לידי כך שהפרויקט יצא לפועל בצורה אופטימלית. מלבד פרויקט לסטודנטים מבצעת החברה גם פרויקטים מסחריים ופרויקטים של בניית מבני מגורים בעיקר באזור השרון, שם החברה פעילה ביתר שאת.

הקבוצה דואגת לייצר פרויקטים שהם ממוקדים לקהלים ספציפיים, ובכך היא יכולה לבנות מבנה וסביבה שתתאים לאותם קהלים, כך למשל פרויקטים של מגורים לגיל החמישים, פרויקטים מסחריים מותאמים וכן פרויקט לסטודנטים, כפי שתיארנו, אשר מאפשר להם ללמוד ולעבוד בידיעה שיש להם מקום לשהות בו בזמן הלימודים.

אין ספק שמדובר ברעיון ייחודי אשר עוזר מאוד לסטודנטים במקומות שונים ונותן מענה לבעיית הדיור בו הם שקועים.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]