3 טיפים למציאת עורך דין למחיקת רישום משטרתי

מנהל דין ומשפט
0

רישום משטרתי הינו רישום של המשטרה בגין תיקים שלא הוגשו בהם כתבי אישום בסופו של דבר, תיקים אשר נסגרו בפרקליטות או במשטרה עצמה ולא בבית המשפט ובנוסף, תיקים אשר פתוחים כרגע וטרם הוחלט האם להגיש כתב אישום בגינם.

המידע על תיקים סגורים כאלו, ותיקים פתוחים הממתינים להחלטה האם להגיש כתב אישום, נכלל בתוך הרישום המשטרתי ומדובר בתיקים חסויים ולא כל אחד יכול לגשת אליהם. לדוגמא, אם תצטרכו להוציא “תעודת יושר” בשביל מקום עבודה מסויים, רק מידע פלילי יופיע בו, לא רישום משטרתי ללא כתבי אישום. יחד עם זאת, גם לרישום המשטרתי יכולות להיות השלכות על האדם – גורמי חוק רבים שיכולים לגשת לתיק, אפילו מכרים מתוך המשטרה אשר בודקים את התיק ללא סיבה חוקית אלא אישית ועוד גורמי חוק רבים שיכולים לקרוא את המידע בו מלבד המשטרה כמו המשטרה הצבאית, בטחון שדה, מח”ש, שירותי המבחן ועוד. בנוסף, אם תוגש נגד האדם תלונה נוספת או שיפתח תיק חדש, מיד יצטרפו אליו התיקים הפתוחים.

ואם לא די בזה, הרישום המשטרתי יכול לפגוע באנשים שעומדים לעסוק בתפקידים רגישים כמו אלו שמנסים להשיג רישיון לניהול תיקי השקעות, להכנס כשכיר למפעלים בטחוניים ועוד.

לכן היום ישנה אפשרות לאדם לבצע מחיקת רישום משטרתי בכדי להתנקות מההשלכות של התיקים הפתוחים הללו. מדובר בתהליך די מורכב שחשוב לבצע עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום, והנה שלושה טיפים שיעזרו לכם למצוא את עורך הדין הזה:

המלצות מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים אנשים אשר ביצעו תהליך של מחיקת רישום משטרתי לאחרונה הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לפנות אליהם. המלצות שלהם על עורך הדין איתו עבדו יסייעו לכם לקבל החלטה טובה יותר ולבחור בעורך דין בעל ניסיון שבאמת יוכל לבצע עבורכם את המחיקה, ובצורה טובה.

היתרון של בעלי ניסיון

עוד דבר שכדאי לבדוק לפני שבוחרים עורך דין עבור מחיקת רישום משטרתי הוא הניסיון שלו. עורך דין בעל ניסיון רב יוכל לבצע את העבודה בצורה טובה יותר שכן סביר להניח כי הוא כבר ביצע תהליכים דומים בעבר, ולכן עדיף לבחור דווקא בו, גם אם הוא דורש סכומים גבוהים יותר מעורך דין מתחיל וחסר ניסיון.

חיבור אישי עם עורך הדין

החיבור האישי שלכם עם עורך הדין הוא חשוב מאוד. ככל שתרגישו יותר בנוח איתו כך העבודה מולו תבוצע בצורה טובה יותר ותרגישו טוב לספר לו את כל הפרטים הקטנים אשר יכולים להשפיע על הליך המחיקה.