על מה חייב לשים דגש צלם לחתונה קטנה

מנהל צילום
0

במבט מהצד, לא פעם נדמה לנו שעולם האירועים הולך וגדל, במובן הזה שיותר ויותר אנשים בוחרים לערוך אירועים גדולים ובפרט זוגות אשר מעדיפים לערוך חתונות גדולות עם מאות משתתפים. אך זה לא בהכרח נכון. יש היום לא מעט זוגות שבוחרים לערוך דווקא חתונות קטנות.

בבסיס הרעיון של חתונה קטנה עומדת המחשבה שמוטב חתונה עם מעט משתתפים, אך כאלה שבאמת קרובים לבני הזוג, בין אם מדובר בבני משפחה או חברים, וכן מוטב חתונה קטנה וזולה מאשר חתונה גדולה, יקרה, שאיננה מכסה את ההוצאות של בני הזוג.

אך כמו באירועים קטנים אחרים, כך גם במקרה של חתונה קטנה, יש להיערך בהתאם, בין היתר גם בתחום של צילום. בדומה לספקים אחרים של אירועים, גם צלם חתונות שרגיל לעבוד בצילום אירועים גדולים ומוזמן בתור צלם לחתונה קטנה צריך להתאים את עצמו לגודל האירוע.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נציג מספר דגשים שעל צלם חתונות לשים לב, כשהוא מוזמן לצלם חתונה קטנה. לפני כן חשוב להבהיר, לא רק הצלם צריך לשים לב לדגשים אלא גם בני הזוג, לכן עליהם ליידע אותו שמדובר בחתונה קטנה, עם מעט משתתפים באופן יחסי לחתונות, ושהמקום בו החתונה נערכת הוא קטן, ועל כן עליו לקחת את זה בחשבון.

הדגשים שצלם צריך לשים לב אליהם בצילום חתונות קטנות

ראשית, הוא חייב להתייחס לנקודה שמדובר במעט משתתפים, לכן הוא יצטרך לצלם אותם מספר רב של פעמים. מצד שני, הוא לא יוכל להפריע להם באירוע. בחתונה גדולה זאת לא בעיה, יש לו כמות גדולה של אורחים, ולכן הוא יכול לצלם מספר פעמים בודדות אורחים מסוימים ולהמשיך הלאה, כאן הוא יצטרך לצלם אותם יותר בשביל לספק חומר עבודה, אך הוא לא יוכל לעשות את זה, אם הוא יפריע להם באירוע.

שנית, מאחר ומדובר במקום קטן, עליו לקחת בחשבון שגם הציוד שלו צריך להיות מותאם לגודל האירוע והמקום. אין טעם להשתמש בציוד גדול וכבד.

שלוש, אירוע קטן, זה אומר צוות צילום קטן יותר, אין הצדקה להחזיק צוות של כמה צלמים, אפשר להסתפק במספר מועט של צלמים ועל כן אפשר גם להפחית בעלויות.